Co przemawia za skorzystaniem z usług wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych?

Fizjoterapia, wykonanie masażu


Czasami konieczne jest skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty i sprzętu rehabilitacyjnego. Ma to miejsce przykładowo po kontuzjach, urazach, zabiegach operacyjnych czy w przypadku osób starszych. Profesjonalny sprzęt nie jest tani, szczególnie ten nowy. Warto zastanowić się nad tym, jakiego dokładnie urządzenia się potrzebuje i na jak długi okres czasu. Bardzo często łóżka rehabilitacyjne używane są tyko przez określony czas, po czym nie są już potrzebne. Można zaoszczędzić dużo pieniędzy, decydując się na wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego.


Łóżko rehabilitacyjne - wynajem zamiast zakupu?


W przypadku jakichkolwiek ograniczeń ruchowych, które mogą wynikać z urazów, schorzeń czy przeprowadzonego zabiegu, niezwykle pomocna okazuje się być fizjoterapia. Jest to skuteczny sposób na przywrócenie sprawności poszczególnym częściom ciała i zredukowanie dolegliwości bólowych. Do wykonania masażu i innych zabiegów fizjoterapii potrzebne będzie łóżko rehabilitacyjne, które ułatwi zadanie i zapewni pacjentowi wygodę. Można oczywiście kupić tego typu sprzęt, ale wiąże się to z niemałymi kosztami. Co więcej, jest to strata pieniędzy, jeśli łóżko ma być używane tylko przez konkretny okres czasu, krótkoterminowo. W przypadku tymczasowej niesprawności nie ma sensu narażanie się na niepotrzebne wydatki, skoro możliwe jest wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. Obecnie nie brakuje na rynku wypożyczalni, które mogą pochwalić się bogatym i zróżnicowanym asortymentem oraz przystępnymi cenami. Takie rozwiązanie jest dużą oszczędnością czasu i pieniędzy, dlatego warto je rozważyć.


Duże znaczenie ma to, z jakim rodzajem schorzenia boryka się pacjent, przez jak długi okres czasu będzie musiał używać łóżka rehabilitacyjnego i jakie są możliwości finansowe. W przypadku zakupu nowego sprzętu można wybrać rodzaj i model dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Nie jest to jednak konieczność, gdyż wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego również dają szeroki wachlarz wyboru, a łóżka dostępne są od ręki. W ten sposób możliwe jest zapewnienie pacjentowi komfortu, a gdy łóżko nie będzie już potrzebne, w każdej chwili można je zwrócić. Jest to też dobra alternatywa w przypadku braku środków na zakup nowego łóżka. Możliwe staje się wynajęcie nowoczesnego i wyspecjalizowanego sprzętu, którego zakup wiązałby się z bardzo dużymi kosztami.


Co jeszcze przemawia za wynajęciem łóżka rehabilitacyjnego?


W powrocie do zdrowia bardzo pomocne są łóżka rehabilitacyjne. Zaletą wypożyczania profesjonalnego sprzętu medycznego jest znacząca minimalizacja kosztów, gdyż opłata pobierana jest tylko za czas, w którym jest on używany. W wypożyczalni pracują wykwalifikowane osoby, które doradzą w doborze odpowiedniego łóżka, co jest dużym ułatwieniem. Wynajmowane łóżka są w pełni sprawne, gotowe do użycia, wysokiej jakości. Spełniają one wszystkie standardy i nie są w żaden sposób uszkodzone. Nie brakuje zarówno prostych modeli z podstawowymi funkcjami, jak również łóżek z dodatkowymi udogodnieniami. Mogą być wyposażone w regulacje za pomocą pilota, wysięgniki czy barierki ochronne.

fizjoterapia, masażu

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.