Czy warto zakupić poduszkę ortopedyczną?

Poduszka ortopedyczna to doskonały wybór dla tych, którzy pragną zapewnić sobie podwyższoną wygodę snu. Jest to produkt, który warto stosować nie tylko podczas łagodzenia nieprzyjemnych objawów ze strony układu kostnego, ale równie profilaktycznie. Szeroki wybór modeli ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Ważne jest to, aby poduszka ortopedyczna była wykonana z certyfikowanych materiałów, które spełniają szereg rygorystycznych norm.


Poduszka ortopedyczna vs tradycyjna 


Tradycyjne poduszki do spania nie zapewniają dostatecznego podtrzymania kręgosłupa szyjnego. Ich twardość jest zwykle niedostateczna, przez co głowa nie znajduje się w stabilnym położeniu. Nawet osoby bez schorzeń układu kostnego mogą rano obudzić się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Poduszka ortopedyczna projektowana jest w taki sposób, aby użytkownik znajdował się w neutralnej, a jednocześnie bezpiecznej pozycji. Podstawą jest utrzymanie tzw. lordozy szyjnej.

Poduszki ortopedyczne rekomendowane są nawet przez doświadczonych specjalistów. Ważne jest to, aby pamiętać, że dzieci do lat dwóch powinny korzystać wyłącznie ze specjalistycznych poduszek, czyli takich, które są przystosowane do potrzeb najmłodszych. Układ kostny niemowląt stale się rozwija, przez co wymagane jest stosowanie odpowiednich akcesoriów, a odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna zapewnia prawidłowy rozwój.


Dla kogo poduszka ortopedyczna (medyczna)


Poduszka ortopedyczna (zwana również medyczną) wydaje się być świetnym rozwiązaniem dla każdego. Mogłoby się wydawać, że jest to model dedykowany wyłącznie tym, którzy posiadają problemy z kręgosłupem. Nic bardziej mylnego! Wysoka jakość snu zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się wielu nieprzyjemnych schorzeń. Jest to doskonałe rozwiązanie np. dla osób starszych.

Kolejnym plusem jest fakt, że poduszka ortopedyczna anatomiczna zmniejsza napięcie ciała, co sprzyja rozluźnieniu mięśni. Pozytywnie wpływają także na układ krążenia, co docenią osoby posiadające problemy z żylakami. Warto wspomnieć, że często okazują się pomocne w przypadku reumatycznych, czy też napięciowych bólach głowy, a także dyskopatii.


Poduszka ortopedyczna, czym kierować się podczas zakupu?


Osoby, które zdecydowały się na zakup poduszki ortopedycznej powinny pamiętać, że produkty występują w wielu różnych formach. Właśnie dlatego tak istotne jest to, aby znaleźć model idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Nie warto jest inwestować w produkty nieznanego pochodzenia, które nie posiadają atestów. Brak certyfikatów sprawia, że zakup wiąże się z ryzykiem.


Wybierając poduszkę anatomiczną warto jest zwrócić uwagę na m.in.:


- Wysokość - wiele zależy od ulubionej pozycji snu. Osoby śpiące na plecach powinny postawić na niewysokie poduszki. W przypadku spania na boku dobrze jest zainwestować w model, który posiada dodatkowe profilowanie. Dużą rolę odgrywa także twardość materaca. Oczywistym jest, że im bardziej miękka powierzchnia, tym grubsza powinna być poduszka. Będzie ona nieco zapadać się pod wpływem ciężaru użytkownika.


- Wymiary - głównym kryterium jest budowa ciała. Osoby drobne, czy też dzieci mogą postawić na niewielki model. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt mała poduszka nie spełni swojego zadania. Minimalna szerokość powinna odpowiadać szerokości barków. Atutem jest fakt, że większość producentów udostępnia tabele rozmiarowe,co ułatwia dobór odpowiedniego modelu.


- Materiał - najczęściej spotykane są poduszki z pianki poliuretanowej. Są one polecane tym, którzy potrzebują produktu profilaktycznego. Plusem jest fakt, że zapewniają one doskonałą wentylację, a także zmniejszają ryzyko nadmiernej potliwości. O wiele lepsze dopasowanie gwarantuje jednak model z pianki termoplastycznej, która elastycznie dopasowuje się do ciała.


- Cena - wbrew pozorom dobrej jakości produkt wcale nie musi kosztować majątku. Ograniczony budżet nie stanowi więc żadnego ograniczenia.


Proponujemy wyłącznie najwyższej klasy poduszki ortopedyczne, które pochodzą od znanych i cenionych producentów. Zostały one wykonane z solidnych materiałów, dzięki czemu przez długie lata nie utracą swoich właściwości. Ergonomiczna budowa jest gwarancją komfortowego, a zarazem bezpiecznego użytkowania.

poduszka ortopedyczna

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.