Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego?

Rehabilitacja, ortopedia, stomia


Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego jest rozwiązaniem stosowanym coraz częściej. Dlatego też warto dowiedzieć się, jakimi zaletami się ono charakteryzuje i jakie czynniki sprawiają, że jest ono tak chętnie wybierane. Być może okaże się, że wypożyczalnie sprzętu górują nad innymi sposobami pozyskiwania sprzętu rehabilitacyjnego. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.


Czym są wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego?


Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego to firmy, które w swojej ofercie posiadają różne urządzenia i sprzęty służące do rehabilitacji, pielęgnacji chorych oraz ułatwiające im codzienne funkcjonowanie. Wyposażenie wypożyczalni można wypożyczyć na kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy. Wszystko zależy od charakteru działalności wypożyczalni, jej oferty oraz indywidualnych umów z klientami. Zazwyczaj jednak wypożyczalnie podchodzą elastycznie do potrzeb klienta i umożliwiają dostosowanie długości wynajmu do potrzeb pacjenta i jego rodziny. Zwykle im krótszy okres wynajmu, tym cena wypożyczenia za jeden dzień jest wyższa. Mimo to wypożyczalnie są coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem, które doceniają i chorzy, i ich rodziny.


Najważniejsze zalety wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego


Omawiane rozwiązanie cieszy się popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Do najważniejszych z nich należą:
- Możliwość wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego na dowolny okres, dostosowując tym samym czas jego użytkowania do przebiegu leczenia i potrzeb chorego.
- Brak konieczności inwestowania dużych nakładów finansowych w kupno sprzętu, który byłby stosowany tylko przez jakiś czas.
- Sprzęt, pomimo że używany, że utrzymany w dobrym stanie — jest konserwowany, naprawiany i czyszczony przez specjalistów.
- Dostęp do wysokiej jakości profesjonalnego sprzętu. W przypadku kupowania podobnych urządzeń na własną rękę, chorzy i ich rodziny wybierają zwykle urządzenia ze średniej półki, które są stosunkowo dobre, ale jednocześnie nie nadszarpną ich budżetu.
- Można zmienić sprzęt w zależności od preferencji i postępów leczenia.
- Prowadzenie rehabilitacji nie tylko w profesjonalnym gabinecie, ale także we własnym domu.
- Profesjonalne doradztwo na temat wybieranego sprzętu oferowane przez wykwalifikowany personel wypożyczalni sprzętu.


Kto może skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu?


Jedną z największych korzyści, jakie niesie ze sobą wynajem sprzętu rehabilitacyjnego jest przede wszystkim elastyczność. Nic w tej materii nie zmienia się, jeśli chodzi o klientów wypożyczalni. Chętnie korzystają z niej przede wszystkim osoby prywatne. Jest to doskonała alternatywa, kiedy dany pacjent czasowo potrzebuje sprzętu, a nie chce go kupować. Z wypożyczalni sprzętu mogą korzystać także wszelkiego rodzaju osoby i instytucje opiekujące się chorymi. Sprzęt służący do opieki i rehabilitacji jest stosowany także w domach opieki, domach dziecka, ośrodkach opiekuńczych, a także domach pomocy społecznej. Niektórzy podopieczni takich instytucji wymagają opieki i rehabilitacji podobnym sprzętem. Wynajem go może w znacznym stopniu odciążyć budżet podobnej placówki. Prywatne ośrodki rehabilitacyjne także mogą wynajmować sprzęt, zwłaszcza gdy pojawi się nowy pacjent, z nietypowym schorzeniem, które będzie wymagało odpowiedniego sprzętu. Jak widać, z oferty wypożyczalni może korzystać naprawdę wiele osób i placówek.


W przebiegu jakich schorzeń przyda się sprzęt z wypożyczalni?


Urządzenia rehabilitacyjne dostępne w wypożyczalniach mogą pomóc w przebiegu wielu chorób, schorzeń i leczeniu urazów. Sprzętem, który można dostać w praktycznie każdej wypożyczalni będą na pewno urządzenia służące w schorzeniach ortopedycznych, jak kule, opaski uciskowe, stabilizatory, ale także wózki czy sprzęt do ćwiczeń mający wzmocnić daną grupę mięśni. Wynajem obejmuje także sprzęt pozwalający na utrzymanie sprawności i higieny po takich zabiegach jak chociażby stomia. Wypożyczalnia zapewnia róznież nowy sprzęt do schorzeń typu stomia. Wiele z urządzeń przyda się tak w opiece nad osobami starszymi oraz pielęgnacji osób unieruchomionych. Należą do nich m.in. wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, krzesła umożliwiające kąpiel itp. Niektóre urządzenia np. koncentrator tlenu, pomagają w leczeniu chorób płuc lub powrotu do zdrowia po zabiegach.


Podsumowując, skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego może mieć pozytywne skutki dla finansów i zdrowia. Jest to praktyczne i elastyczne rozwiązanie, które pomoże w licznych schorzeniach. Oczywiście przed rozpoczęciem współpracy z wypożyczalnią, warto zapoznać się z jej ofertą. Zapraszamy róznież do odwiedznenia naszego sklepu i do odwiedzenia działów rehabilitacja, ortopedia, stomia, sprzęt przeciwodleżynowy, stomia.

stomia

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.