Sklep

Zadzwoń

Napisz

Dlaczego wynajem łóżka rehabilitacyjnego to dobry pomysł?

W przypadku czasowego i długotrwałego przebywania w pozycji leżącej z różnych powodów niezbędne staje się zainwestowanie w specjalne łóżko pielęgnacyjno-rehabilitacyjne. Zwiększy komfort chorego, przyspieszy powrót do zdrowia, ułatwi opiekę nad nim. Dobrze dobrane łóżko zapewni zarówno wygodę, jak i poczucie bezpieczeństwa, a opiekunowi będzie zdecydowanie łatwiej obsługiwać pacjenta i pielęgnować go. Możliwe jest wypożyczenie profesjonalnego sprzętu medycznego, czyli zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.


Co przemawia za wynajmem profesjonalnego sprzętu medycznego?


Przy wyborze łóżka pielęgnacyjnego należy mieć na uwadze rodzaj choroby pacjenta i rokowania na przyszłość. Jeśli sprzęt medyczny ma być używany tylko przez określony czas, krótkotrwale, to najlepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie go, co wiąże się ze zdecydowanie niższymi kosztami niż zakup profesjonalnego mebla renomowanej marki. Jeśli chce się zapewnić wysoki komfort i bezpieczeństwo osobie niepełnosprawnej lub wymagającej rehabilitacji, to warto postawić na dobrej jakości łóżko pielęgnacyjne, wyposażone w szereg przydatnych funkcjonalności. Nawet w przypadku kilkumiesięcznego użytkowania wynajem będzie zdecydowanie niższy niż sfinansowanie zakupu łóżka.


W przystępnej cenie można zapewnić pacjentowi optymalne warunki do życia i powrotu do zdrowia, odzyskania sprawności, poprawy stanu psychicznego. W przypadku wynajmu nie trzeba inwestować dużych pieniędzy, dzięki czemu można pozwolić sobie na takie rozwiązanie nawet przy ograniczonym budżecie. Wypożyczalnia oferuje wyłącznie sprawdzony, w pełni sprawny sprzęt, regularnie serwisowany i konserwowany. Można też skorzystać z szeregu dodatkowych usług oferowanych przez firmę, typu transport łóżka, wniesienie go i zainstalowanie. W każdej chwili jest możliwe wymienienie wybranego łóżka na inny model, dopasowując do aktualnych potrzeb pacjenta i jego stanu zdrowia. Niepotrzebny już sprzęt medyczny zostanie zabrany przez pracowników wypożyczalni.


Idealnie dobrane łóżka pielęgnacyjne na wynajem – co warto mieć na uwadze przy ich wyborze?


Wybierając łóżko pielęgnacyjne, powinno się mieć na uwadze możliwości chorego, jego sprawność. Jeśli chory nie jest w stanie samodzielnie zmienić pozycji w łóżku, trzeba go podnosić z niego, to najlepszym rozwiązaniem będzie łóżko elektryczne, sterowane zdalnie. Jest to ogromne ułatwienie zarówno dla pacjenta, jak i jego opiekuna. Chory nie będzie w pełni uzależniony od drugiej osoby, bo sam zmieni sobie z łatwością ustawienie łóżka za pomocą pilota, zgodnie z aktualnymi potrzebami i preferencjami. Godne polecenia są łóżka z pełną sterownością, czyli nowoczesne modele stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Przy ich wyborze trzeba mieć też na uwadze wagę i wzrost pacjenta. Bogata i zróżnicowana oferta sprawia, że nie ma problemu ze znalezieniem modelu o niestandardowych wymiarach w przypadku osoby wysokiej, otyłej czy dziecka. Nie bez znaczenia jest również wielkość łóżka, którą należy dopasować do wolnej przestrzeni w pomieszczeniu przeznaczonym dla chorego. W wypożyczalni sprzętu medycznego można wynająć nie tylko łóżko pielęgnacyjne, ale też materac przeciwodleżynowy i szereg dodatkowych akcesoriów typu stoliki i szafki przyłóżkowe, wieszak na kroplówkę czy uchwyt na worek na mocz, kaczkę itd.

Łóżka pielęgnacyjne na wynajem
Ocena 5 (10 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

orto-sklep.pl