Sklep

Zadzwoń

Napisz

Łóżko rehabilitacyjne dla seniora

Jak wybrać łóżko rehabilitacyjne dla seniora?


Co trzeba wiedzieć o łóżkach rehabilitacyjnych


Pojawienie się w domu osoby starszej lub też chorującej, wymusza niejednokrotnie konieczność posiadania specjalnego łóżka rehabilitacyjnego. Niestety mało kto wie, czym po pierwsze ono jest, a po drugie, jakimi kryteriami trzeba się kierować w przypadku jego nabywania. Warto poznać wszystkie najważniejsze szczegóły, ponieważ znacznie przyczyni się to do komfortu życia chorej lub starszej osoby.


Kupować czy wypożyczać?


Podstawowa sprawa, o której należałoby pamiętać, to czy lepszym pomysłem będzie kupienie, czy też może jednak wypożyczenie takiego łóżka? Czym się obie te możliwości charakteryzują?
Łóżko tego typu to często naprawdę spory wydatek. Szacunkowo dobrej jakości model potrafi kosztować nawet 10 tysięcy złotych, a pamiętać trzeba, że w chwili, gdy nie będzie się go już potrzebowało, zostanie w domu duży i dość nieporęczny sprzęt, który trzeba będzie gdzieś przechowywać. Oczywiście plusem w tym wypadku jest to, że posiada się go na własność.

Czym natomiast cechuje się wypożyczanie łóżka rehabilitacyjnego dla seniora? Przede wszystkim znacznie niższym kosztem. Nie trzeba bowiem wydawać na raz dużej sumy, lecz wystarczy tylko raz na miesiąc zapłacić niewielki abonament. Co więcej, łóżko zostanie dostarczone i złożone przez pracowników firmy, a także w razie potrzeby będzie regularnie naprawiane i serwisowane. A gdy już przestanie być potrzebne, po rozwiązaniu umowy wypożyczenia od razu zostanie odebrane.

Jak zatem widać, wybór nie jest prosty, lecz mimo wszystko wydaje się, że o wiele lepszym pomysłem jest wypożyczenie takiego łóżka. Jest to rozwiązanie tańsze, wygodniejsze, a przede wszystkim znacznie mniej kłopotliwe.


Kolejnym krokiem, który trzeba zrobić, aby pojawiło się w domu odpowiednie łóżko rehabilitacyjne, jest wybranie pasującego do naszych potrzeb modelu. Jak to zrobić?

Przede wszystkim na samym początku warto wspomnieć o materiale produkcji. Poleca się szczególnie modele drewniane, które nie tylko prezentują się bardzo dobrze od strony estetycznej, lecz również są mocne i niewrażliwe na uszkodzenia. Co prawda są nieco ciężkie, lecz jeśli będą wypożyczone, to nie będzie potrzeby ich samodzielnego przenoszenia. Drugim modelem jest wersja metalowa, lecz ta kojarzy się często pacjentom zbyt mocno ze szpitalem, co w warunkach domowych nie jest zalecane.

Sam materiał to jednak dopiero początek wybierania dobrej jakości łóżka rehabilitacyjnego. Kolejnym krokiem jest upewnienie się, jakie jest obecne w nim sterowanie i które elementy mogą zostać poddane regulacji. Powinna się ona opierać na działaniu siników elektrycznych, które są nie tylkołóżko rehabilitacyjne dla seniora
Ocena 5 (11 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

orto-sklep.pl