Sklep

Zadzwoń

Napisz

Materace odleżynowe

Sklep ortopedyczny Rehavit


Sprzęt medyczny, w tym łóżka rehabilitacyjne, dla wielu z nas mogą wydawać się nieodstępne, głównie ze względu na wysoki koszt ich zakupu. Warto jednak mieć na uwadze, że nie zawsze konieczny jest ich zakup, czasem lepszym rozwiązaniem, nie tylko pod względem ekonomicznym, jest po prostu ich wynajem. Gdzie zatem warto szukać dobrych ofert z wynajmem sprzętu medycznego? Chociażby w sklepach ortopedycznych. Bardzo dobrą ofertę posiada wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Kraków. Poza profesjonalnym sprzętem medycznym i fachową obsługą możemy też liczyć na bardzo atrakcyjne ceny.Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych KrakówŁóżka rehabilitacyjne idealnie sprawdzają się przy osobach leżących lub pacjentach, którzy mają problemy z poruszaniem się. Generalnie zostały one zaprojektowane z myślą o osobach niepełnosprawnych, rekonwalescentach potrzebujących tymczasowego sprzętu, a także o chorych wymagających długookresowej lub stałej pielęgnacji.

Takie łóżka ortopedyczne cechuje:
• stabilna konstrukcja,
• bezpieczeństwo – posiadają barierki ochronne,
• funkcjonalność – umożliwiają przeprowadzenie skutecznej i sprawnej terapii, a do tego kąt nachylenia wezgłowia czy wysokości łóżka regulowany jest za pomocą pilota,
• komfort – wyposażone są w odpowiedni materac zapobiegający odleżynom.Czym charakteryzują się materace odleżynowe?Mówiąc o łóżkach rehabilitacyjnych, nie sposób nie wspomnieć o materacach odleżynowych, bowiem jedno nie powinno funkcjonować bez drugiego. Dopiero w komplecie zapewniają one odpowiedni komfort, zarówno osobie chorej, jak i opiekującej się nią.

Dobry sklep ortopedyczny posiada w swojej ofercie materace odleżynowe najwyższej jakości. A warto mieć na uwadze, że taki materace odleżynowe są stosowane zwłaszcza u osób przewlekle chorych, które przez większą część doby przebywają w pozycji leżącej. Dzięki regularnemu stosowaniu tego typu materacy, tkanki osoby chorej są stymulowane w odpowiedni sposób, co zapobiega powstawaniu ich niedokrwieniu. Dodatkowo, wybierając odpowiedni model materaca, możemy uzyskać efekt masowania, a to z kolei poprawia mikrokrążenie.

Materace odleżynowe powodują więc, że tkanki są naprzemiennie uciskane, a taka naprzemienna stymulacja sprawia, że skóra pacjenta jest lepiej dotleniona i ukrwiona.

Kiedy materace odleżynowe są koniecznością?

Materac przeciwodleżynowy zapobiega długotrwałemu uciskowi w miejscach najbardziej na to narażonych, a zatem:

• w przypadku leżenia na plecach będzie to: kość krzyżowa i linia wyrostków kolczystych kręgów, a także: potylica, pięty i łokcie;
• w pozycji leżenia na boku będzie to głównie: bark, biodro i małżowina uszna.

Takie zmiany – odleżyny, powstające na skutek stałego, długotrwałego ucisku, bardzo często są głębokie i obejmują nie tylko skórę i tkankę podskórną, ale mogą sięgnąć również do kości. Konsekwencją takiego ucisku jest więc najczęściej niedokrwienie i martwica tkanek. Warto również mieć na uwadze to, że leczenie odleżyn jest bardzo trudne. A zatem, każdy chory, przebywający dłuższą część doby w łóżku w pozycji leżącej, powinien mieć do dyspozycji materac odleżynowy.


sklep ortopedyczny, materace odleżynowe
Ocena 4.67 (6 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

orto-sklep.pl