Sklep

Zadzwoń

Napisz

Sposób na tanie i dobrej jakości łóżko rehabilitacyjne - wynajem

Łóżko rehabilitacyjne wypożyczalnia Rehavit


Na skutek operacji, urazu czy choroby konieczna może okazać się rehabilitacja, aby odzyskać utraconą sprawność i zdrowie. Pacjentowi należy zapewnić odpowiednie warunki do życia, warto wspomóc się profesjonalnym sprzętem medycznym. Opiekę nad chorym ułatwia łóżko rehabilitacyjne, zwiększające komfort wstawania, siadania i zmieniania pozycji. Długotrwałe unieruchomienie ma destruktywny wpływ na ciało, dlatego trzeba przeciwdziałać negatywnym konsekwencjom. Obecnie nie trzeba nawet kupować łóżka rehabilitacyjnego, gdyż można je wynająć, oszczędzając pieniądze i czas. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego – istotne będzie to, aby dopasować właściwie sprzęt medyczny do potrzeb i możliwości pacjenta.


Dlaczego warto wynająć łóżko rehabilitacyjne?


Wynajem łóżka rehabilitacyjnego to zdecydowanie tańszy, szybszy i wygodniejszy sposób na zapewnienie chorej osobie optymalnych warunków, które przyspieszą powrót do zdrowia. Jeśli pacjent będzie długotrwale przebywać w pozycji leżącej, to najlepszym rozwiązaniem jest zakup sprzętu medycznego na własność, co jednak wiąże się z niemałymi kosztami. Obecnie można liczyć na otrzymanie dofinansowania na zakup nowego łóżka rehabilitacyjnego, jeśli nie ma się wystarczających środków finansowych. Jeżeli będzie ono używane tylko tymczasowo, warto je wynająć.

W wypożyczalni sprzętu medycznego nie brakuje wielorakich modeli, które można dopasować do potrzeb chorego i możliwości finansowych. Jest on dostępny od ręki, można liczyć na przetransportowanie go do domu pacjenta oraz uzyskanie fachowego doradztwa przy wyborze. Znika problem z montażem i ewentualnym serwisem, jeśli wystąpią jakiekolwiek usterki. Oferowane przez wypożyczalnię sprzęt medyczny jest certyfikowany, spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa.


Jakie ma do zaoferowania łóżko rehabilitacyjne wypożyczalnia?W wypożyczalni sprzętu medycznego znajduje się wiele rodzajów łóżek rehabilitacyjnych. Mogą być mechaniczne lub elektryczne – te drugie zapewniają większą wygodę zarówno opiekunowi, jak i pacjentowi. Można z łatwością zmienić pozycję chorego i to bez większego wysiłku. Takie nowoczesne łóżka są ergonomiczne, świetnie sprawdzają się podczas ćwiczeń i masażów oraz codziennej pielęgnacji. Pacjent może nawet samodzielnie sterować łóżkiem za pomocą pilota, dzięki czemu staje się bardziej niezależny. Przekłada się to na możliwość płynnej zmiany leża i ułożenia konkretnych segmentów.

Przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego znacznie ma to, aby dobrać je do indywidualnych potrzeb pacjenta, jego wagi i wzrostu. Na uwadze trzeba mieć stopień ograniczenia ruchowego i rodzaj choroby. W przypadku standardowego łóżka maksymalne obciążenie wynosi do 135 kg, ale w wypożyczalni sprzętu medycznego nie brakuje też modeli dla osób otyłych, będących w stanie udźwignąć do nawet 200 czy 300 kg. Istotne będą wymiary łóżka rehabilitacyjnego, możliwość regulacji jego długości i leża. W zależności od oferowanego standardu, łóżko może być wyposażone w różne udogodnienia.

Dostępne są wielorakie akcesoria typu wysięgnik z trójkątem, co ułatwia wstawanie oraz stolik do wygodnego spożywania posiłków. Rehabilitacja i codzienna pielęgnacja chorego staje się mniej skomplikowana w przypadku łóżka łamanego, dzięki któremu można regulować ułożenie ciała pacjenta w różnych miejscach. Im więcej możliwości regulacji, tym lepiej, bo zapobiega to przykurczom i odleżynom.

łóżko rehabilitacyjne wypożyczalnia
Ocena 5 (11 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

orto-sklep.pl