Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Łóżko rehabilitacyjne - oferta Rehavit


Niemoc fizyczna jest dla człowieka jednym z najgorszych życiowych doświadczeń. Czasami przychodzi po prostu na skutek starzenia się organizmu, a czasem bywa wynikiem wypadku. Tak czy inaczej człowiekowi jest wtedy bardzo trudno i trzeba postarać się wyprowadzić człowieka z tego stanu rehabilitacją.


Pojawienie się niemocy fizycznej


Kiedy niemoc fizyczna przychodzi na skutek upływu kolejnych lat, zwykle człowiek ma czas, aby pogodzić się z sytuacją, w której się znajduje. Coraz słabsze mięśnie, coraz słabsze nogi i ręce, gorsza kondycja, to nie zmienia się z dnia na dzień, a raczej z miesiąca na miesiąc, z roku na rok. Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, również w wieku senioralnym to znakomite metody na utrzymanie ciała w dobrej kondycji przez długie lata. A kiedy ciało jest w dobrej kondycji, wtedy i sfera duchowa ma się dobrze.

Gorzej, kiedy niemoc fizyczna pojawia się niespodziewanie, na przykład na skutek wypadku. Wtedy młody, zdrowy człowiek musi przystosować się do innej rzeczywistości. Musi zebrać wszystkie swoje siły, aby walczyć o zachowanie sprawności fizycznej. Im szybciej rozpocznie się ćwiczenia z rehabilitantem, tym lepiej. Oczywiście cały proces rehabilitacji musi być skonsultowany z lekarzem prowadzącym, aby nie zaszkodzić pacjentowi. Jednak generalnie im szybciej tym lepiej, a wyjątki od tej zasady jedynie potwierdzają regułę.


Nie wszystkie ćwiczenia z rehabilitantem są proste, łatwe i przyjemne. Wręcz przeciwnie. Wiele ćwiczeń jest bolesnych i zmusza pacjenta do robienia czegoś co wcale nie jest miłe, jednak w efekcie da dobre rezultaty. Rehabilitacja to konieczność poświęcenia dużej ilości czasu, zaangażowania i pieniędzy. Stąd u wielu ludzi pojawia się pytanie jak zaoszczędzić, na czym można zaoszczędzić, aby nie zaszkodzić pacjentowi, bo to przecież ostatnia rzecz, jakiej chce się dla chorego, cierpiącego człowieka, który pragnie powrócić do pełni sprawności.


Łóżko rehabilitacyjne


Sprzęt medyczny to z reguły sprzęt jednorazowego użytku. Trudno wyobrażać sobie, żeby lekarze wielokrotnie użytkowali te same rękawiczki czy maseczki. Jednak przecież sprzęt wykorzystywany przy operacjach, a także badaniach, rezonans magnetyczny, tomograf czy aparat usg, te wszystkie sprzęty jak najbardziej użytkowane są wielokrotnie w kontakcie z pacjentem. Na tej samej zasadzie działa wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych, z której mogą skorzystać zarówno pacjenci jak i rehabilitanci. Wiele osób już się o tym przekonało, że oferowane łóżko rehabilitacyjne z wypożyczalni Rehavit to rewekacyjny pomysł.


Łóżko rehabilitacyjne to łóżko o specjalnych właściwościach. Nie można przecież położyć pacjenta na podłodze albo na zwykłym łóżku na materacu. Łóżko rehabilitacyjne to sprzęt, dzięki któremu pacjent może czuć się komfortowo i bezpiecznie i tak samo może czuć się osoba prowadząca ćwiczenia z pacjentem. W końcu ta osoba również musi czuć się w tej trudnej sytuacji dobrze i po prostu komfortowo. Nie ma nic złego w tym, aby wykorzystywać łóżko rehabilitacyjne używane. To wręcz wyraz odpowiedzialności. Te zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na więcej sesji z terapeutą. Nie ma w tym nic niehigienicznego, ani nic co mogłoby zaszkodzić pacjentowi.


Z inicjatywą skorzystania z wypożyczalni łózek rehabilitacyjnych może wyjść sam pacjent albo rehabilitant. Ważny jest rezultat i odpowiednie dobrane łóżko rehabilitacyjne do potrzeb pacjenta. Praca z pacjentem absolutnie nie jest łatwa. Tym bardziej, że rehabilitowany pacjent zazwyczaj chciałby widzieć od razu rezultaty działań, a w większości przypadków jest to niemożliwe i efekty są widoczne dopiero po wielu miesiącach żmudnej, ciężkiej pracy. Zapraszamy do kontaktu, nasi konsultancji pomogą dobrać odpowiednie łóżko rehabilitacyje.

Łóżko rehabilitacyjne

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.