Sklep

Zadzwoń

Napisz

Jakie wynająć łóżko rehabilitacyjne i czy warto?

Łóżko elektryczne


W przypadku osób wymagających rehabilitacji, przebywających długotrwale w pozycji leżącej na skutek urazu, przebytej operacji lub choroby konieczne jest sięgnięcie po odpowiednie łóżko medyczne. Obecnie wybór pada głównie na modele elektryczne, czyli z możliwością zdalnego sterowania. Można idealnie wyregulować łóżko, zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami i preferencjami użytkownika. Ponadto łóżka rehabilitacyjne wyposażone w napęd elektryczny mocno ułatwiają opiekę nad chorym. Jako że zakup takiego mebla wiąże się z wysokimi kosztami, można zdecydować się na jego wynajem. Pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy i szybko nabyć potrzebny sprzęt medyczny.


Zalety łóżek elektrycznych


Osoby obłożnie chore, muszące stale przebywać w pozycji leżącej, po przebytych urazach, wymagające rehabilitacji - potrzebują odpowiedniego łóżka. Nie może być to zwykły mebel, na którym śpi się na co dzień. Łóżka rehabilitacyjne mają specyficzną konstrukcję, aby zapewnić pacjentom komfortowe warunki sprzyjające powrotowi do zdrowia, ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Na szczególną uwagę zasługują łóżka elektryczne, czyli sterowane za pomocą pilota. Jest to obecnie najwygodniejsze rozwiązanie zarówno dla chorego, jak i jego opiekuna. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie, aby dostosować łóżko do swoich aktualnych potrzeb i preferencji. Nie trzeba angażować w to drugiej osoby, bo chory może samodzielnie zmienić pozycję leżenia. 


Łóżka rehabilitacyjne są wyposażone w odpowiedni materac przeciwodleżynowy, który zapobiega powstawaniu bolesnych zmian skórnych, obrzęków, trudno gojących się ran. Łóżka elektryczne ułatwiają wstawanie i siadanie, można zmienić pozycję w dowolnym momencie. Jest to nie tylko duże udogodnienie, ale też możliwość większego usamodzielnienia się chorego. Ponadto łatwiej jest wykonać ćwiczenia motoryczne na takim nowoczesnym łóżku. Posiada ono poręcze, które chronią przed wypadnięciem z łóżka oraz pomagają podczas unoszenia się i podtrzymywania w trakcie wykonywania ćwiczeń. Kilkusegmentowe łoże naprzemiennie odciąża poszczególne partie ciała, co przekłada się na wzrost komfortu dla pacjenta.


Dlaczego warto wynająć łóżko elektryczne?


Wynajem łóżek rehabilitacyjnych cieszy się ogromną popularnością, co wynika głównie z możliwości zaoszczędzenia pieniędzy. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru łóżek, które są dostępne praktycznie od ręki, sprawdzone pod kątem stanu technicznego, regularnie serwisowane, wyczyszczone i zdezynfekowane. W zależności od potrzeb, można zdecydować się na wynajem krótko lub długoterminowy. Ceny są bardzo atrakcyjne, w każdej chwili można oddać mebel lub przetestować inny model. Nie trzeba też martwić się o transport ani montaż łóżka. Nawet jeśli pojawi się jakiś problem z wypożyczonym sprzętem, ulegnie on nagle awarii, to usterka zostanie niezwłocznie naprawiona lub z wypożyczalnia dokona wymiany sprzętu. Ponadto można liczyć na fachowe doradztwo w doborze odpowiedniego łóżka w oparciu o potrzeby przyszłego użytkownika, jego stan zdrowia i schorzenia, z którym się boryka. Wiele wypożyczalni oferuje też możliwość odkupu łóżka, jeśli dojdzie do postępu choroby i konieczne stanie się długotrwałe używanie łóżka medycznego. Wykup sprzętu może okazać się w takiej sytuacji najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Dotyczy to przede wszystkim osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych

łóżko elektryczne
Ocena 5 (9 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

orto-sklep.pl