Sklep

Zadzwoń

Napisz

Wszystko na temat dofinansowania z PEFRON- u

Życie osób z niepełnosprawnością nie jest łatwe. Różne ograniczenia, które niesie własne ciało, sprawiają, że codzienność jest trudne. Często ogromne pieniądze potrzebne są na zakup sprzętu, który usprawnia na co dzień i sprawia, że można normalnie żyć. To kosztuje dużo, dlatego ludzie zakładają zbiórki, starają się o różnego rodzaju wsparcie finansowe i dofinansowania, dzięki którym mogą kupić potrzebny sprzęt rehabilitacyjny.


Dofinansowanie PEFRON


Refundacja NFZ, którą można otrzymać na tak zwane wyroby medyczne, to jedna z form pomocy dla osób niepełnosprawnych. Na co można dostać pieniądze? Po pierwsze na aparat słuchowy, z którego co roku korzysta coraz więcej osób. Tak naprawdę nie tylko ludzie starsi, ale często stosunkowo młodzi, którzy cierpią na bardzo poważne ograniczenie słuchu. Po drugie refundacja przysługuje też na różnego rodzaju sprzęt pomagające w samodzielnym poruszaniu z nią. Mowa tutaj na przykład o kulach, balkonikach oraz wózkach inwalidzkich. O refundację starają się również rodzice dzieci, które muszą nosić buty ortopedyczne. To bardzo duży wydatek, który trzeba podnosić regularnie, bo przecież stopy dziecka cały czas rosną. Dlatego też buty ortopedyczne, na które można otrzymać refundację raz na jakiś czas, to ogromne wsparcie.


Refundacja na pieluchomajtki oraz sprzęt podczas chorób przewlekłych
Refundację otrzymuje się również na pieluchomajtki. Tutaj zlecenie podpisywane jest raz na miesiąc, a nie raz na rok, jak bywa w wielu różnych innych przypadkach. Najczęściej wsparcie finansowe na pieluchomajtki nie wystarcza na to, aby zakupić ich tyle, by można było zabezpieczyć cały miesiąc. Mimo wszystko to i tak duża pomoc, dlatego warto po nią regularnie się zgłaszać. Poza tym o refundację mogą ubiegać się osoby, które mają stomię, a także korzystają z pomp insulinowych.


Jak ubiegać się o refundację?


Zlecenia na wyroby medyczne, które są objęte refundacją, mogą być wypisane przez kilku specjalistów. Po pierwsze to lekarz, z którym najczęściej regularny kontakt ma osoba niepełnosprawna. Jeżeli kontakt z lekarzem jest utrudniony, zlecenie może wypisać fizjoterapeuta lub pielęgniarka. Można potwierdzić je u lekarza lub w dowolnym oddziale NFZ. Gdzie realizować refundację? W dobrych sklepach medycznych, ortopedycznych i rehabilitacyjnych, które mają podpisane stosowne umowy z NFZ. Ich listy można znaleźć na przykład w internecie. W tym przypadku nie obowiązuje rejonizacja, dlatego też można korzystać z oferty sklepów z całej Polski. Warto przeglądać towar na przykład w internecie. W końcu refundacja dotyczy jakieś sumy, a nie konkretnego modelu. Oznacza to, że każdy może dowolnie wybierać sprzęt medyczny, na który się zdecyduje. Jeżeli jego cena jest wyższa niż cena refundacji, można dopłacić z własnej kieszeni.


Co wyróżnia dobry sklep medyczny?


Co jest charakterystyczne dla dobrego sklepu medycznego, z którego bardzo często korzystają klienci? Między innymi dostęp do szerokiej oferty. Dlatego też każdy znajdzie tam coś dla siebie, zarówno w kwocie refundacji, jak też w kwocie wyższej, jeśli zamierza dopłacić z własnych funduszy za rzeczy lepszej jakości. Właśnie takie sklepy warto mieć na swoim celowniku i tam się zaopatrywać.

Refundacja NFZ, dofinansowanie PEFRON
Ocena 5 (10 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

orto-sklep.pl