Co z tym bólem karku?

  Ból karku to dolegliwość, z którą boryka się wiele osób i to w coraz młodym wieku. Nieprzyjemne dolegliwości coraz częściej wynikają z prowadzenia nieprawidłowego trybu życia. Postęp technologiczny sprawił, że prowadzimy siedzący tryb życia, spędzamy wiele godzin przed ekranem urządzeń mobilnych. Przybieranie niewłaściwej, wymuszonej postawy ciała może skutkować bólem w różnych odcinakach ciała, w tym szyi. Jeśli postępujemy w ten sposób długotrwale, może dojść nawet do powstania trwałych zwyrodnień. Bardzo ważna jest profilaktyka, ale co zrobić, jeśli wystąpi już ból karku? Jak sobie wtedy pomóc?

 

Ból karku – jak sobie pomóc?

 

  Przyczyną bólu karku może być wiele czynników. Kluczowe jest znalezienie źródła problemu i wyeliminowanie go. Jest to najskuteczniejszy sposób na walkę z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Można stosować środki doraźne, ale jeśli ból w karku często powraca czy wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie, konieczne jest zgłoszenie się do specjalisty. Jeśli ból jest znośny pomocne okazują się być różnego typu ćwiczenia rozluźniające i rozciągające mięśnie szyi i barku. Warto wykonywać je regularnie, nawet jeśli ból ustąpi. Ćwiczenia polegają na przechylaniu głową w różne strony, skręcaniu jej maksymalnie w prawo i w lewo. Kolejną opcja jest uniesienie skroni prawą ręką, po czym przechylenie głowy w prawą stronę, stawiając ręką opór. Tak samo należy zrobić w przypadku lewej ręki. W przypadku bólu szyi bardzo pomocna jest rehabilitacja i noszenie kołnierza ortopedycznego. Warto skontaktować się z ortopedą w celu dobrania najlepszego sprzętu rehabilitacyjnego.

 

  Szybką poprawę w przypadku bólu szyi można zauważyć po zastosowaniu ortezy szyjnej. Uchroni przed kolejnymi obrażeniami kręgosłupa szyjnego, zapewni mu właściwą stabilizację. Kołnierz ortopedyczny okazuje się być bardzo pomocny w przypadku osób borykających się z chorym odcinkiem kręgosłupa szyjnego. Podobnie jest z sposobami ustawiającymi głowę w nieprawidłowy sposób, co skutkuje dolegliwościami bólowymi. Orteza szyjna jest też nieoceniona przy urazach w wyniku wypadku. Do wyboru są kołnierze jednoczęściowe, dwuczęściowe, miękkie i twarde. W przypadku dolegliwości bólowych odcinków szyjnego kręgosłupa i dyskopatii idealnym wyborem okazuje się być kołnierze miękkie. Pomoże przy zmianach zwyrodnieniowych/reumatycznych, nerwobólach. Ten rodzaj ortezy szyjnej wykonany jest z miękkiej pianki, wobec czego wspaniale dopasowuje się do kształtu ciała.

 

Ból karku - dlaczego warto wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny?

 

  Nigdy nie wiadomo, kiedy może być potrzebny nam czy bliskiej osobie sprzęt rehabilitacyjny. Można go oczywiście kupić na własność, ale często wiąże się to z niemałymi kosztami, szczególnie w przypadku tego specjalistycznego. Niezależnie od tego, czy rehabilitacja potrwa krótko czy będzie długotrwała, wato skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu medycznego. Potrzebne do rehabilitacji urządzenia i akcesoria dostępne są od ręki, dzięki czemu można od razu rozpocząć rehabilitację i ulżyć sobie w cierpieniach. Im szybciej, tym lepiej. Wynajęcie sprzętu rehabilitacyjnego jest oszczędnością czasu i pieniędzy, a w przypadku nieprzyjemnych dolegliwości liczy się niemalże każda minuta. Po zakończeniu rehabilitacji i uporaniu się z bólem, można zwrócić niepotrzebny już sprzęt. Nie trzeba zaprzątać sobie głowy szukaniem nowego kupca. Kolejną zaletą korzystania z usług wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego jest możliwość uzyskania fachowego doradztwa. Pracownicy podpowiedzą, co warto wybrać w oparciu o potrzeby przyszłego użytkownika.

 

  Sprzęt rehabilitacyjny można wypożyczyć zarówno na krótki okres czasu, jak również korzystać z niego długotrwale. W każdym przypadku jest to opłacalne rozwiązanie. Za pomocą profesjonalnego sprzętu możliwe staje się szybsze odzyskanie sprawności po urazie czy przebytej chorobie. Nie trzeba przy tym nadwyrężać swojego budżetu. Zarówno wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego, jak również jego zwrot jest czymś banalnie łatwym i szybkim. Czasami wręcz niemożliwe jest powrócenie do zdrowia bez sięgnięcia po odpowiedni sprzęt i akcesoria. Ich zdaniem jest zapewnienie należytej ochrony, odciążenie czy usprawnienie określonych partii ciała, umożliwienie wykonywania ćwiczeń,


ból karku


Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.